Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego

Logo szkoły

49-300 Brzeg
ul. Chrobrego 13
tel. 774045925, 
774045756

Erazmus+. Międzynarodowe wyzwania

26 sierpnia kolejni nauczycieli wrócili z dwutygodniowego szkolenia na Malcie organizowanego w ramach projektu Erasmus + pod nazwą „Międzynarodowe wyzwania”. Siedmioro nauczycieli miało okazję doskonalić swoje kompetencje językowe dotyczące posługiwania się językiem angielskim oraz wziąć udział  w szkoleniach o następującej tematyce:

  • Creative teaching in the classroom
  • Innovative Teaching and ICT in the classroom

Szkolenie było podzielone na dwa moduły. Poranne zajęcia koncentrowały się na doskonaleniu umiejętności językowych oraz zwiększeniu płynności i pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Nauczyciele mogli zweryfikować swoje umiejętności językowe podczas  wycieczek tematycznych organizowanych po historycznych miastach Malty.

 Głównym celem drugiego modułu było nabycie umiejętności  uatrakcyjniania lekcji, poznaniem wielu skutecznych i nowoczesnych metod i strategii nauczania, otworzeniem się na nowe możliwości edukacyjne, motywowanie uczniów do nauki oraz sposobów efektywnej pracy w zdywersyfikowanym środowisku edukacyjnym. Doskonalono umiejętności ICT przy pomocy szerokiej gamy narzędzi technologicznych dostępnych w Internecie w celu zintegrowania ich w różnych kontekstach nauczania. Kursanci mieli również możliwość pracy zespołowej nad różnymi projektami stworzonymi w trakcie trwania kursu.

Nauczyciele mogli dzielić  się doświadczeniem i wiedzą z profesjonalistami z różnych krajów, m.in. Malty, Stanów Zjednoczonych, Szkocji i Węgier.

„Lifelong learning” (Uczenie się przez całe życie) to idea towarzysząca programowi Erasmus +.  Dla nauczycieli naszej szkoły był to zaszczyt, że mogli uczestniczyć w tak inspirującym i pouczającym szkoleniu. Z głowami pełnymi nowych pomysłów rozpoczynamy  nowy rok szkolny.