Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego

Logo szkoły

49-300 Brzeg
ul. Chrobrego 13
tel. 774045925, 
774045756

Laureaci literacko-plastycznego konkursu o księciu Jerzym II

     Rok 2023 w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu upłynie pod znakiem obchodów 500. rocznicy urodzin księcia Jerzego II Piasta. Obchody te objął swoim patronatem Pan Prof. dr hab. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednym z pomysłów uhonorowania tego wydarzenia było zorganizowanie kuratoryjnego konkursu literackiego i plastycznego, adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, pod hasłem:„500. ROCZNICA URODZIN KSIĘCIA JERZEGO II PIASTA".

     10 marca odbyły się pierwsze rozstrzygnięcia i jurorzy ogłosili listę laureatów nagrodzonych i wyróżnionych w czterech kategoriach wiekowych. Wyłoniono ich z wielu nadesłanych prac konkursowych, gdyż w turnieju zamkowym wzięła udział rekordowa liczba uczestników, przysłano aż 273 autorskie prace plastyczne i 74 autorskie prace literackie.

     Z naszej szkoły zostało zgłoszonych aż 20 prac, co świadczy o dużym zainteresowaniu młodzieży historią Piastów Śląskich oraz chęcią pogłębienia wiedzy na temat życia i działalności wybitnego brzeskiego władcy, jakim bez wątpienia był książę Jerzy II.

     Miło nam poinformować, że do grona laureatów konkursu zakwalifikowali się nasi uczniowie:

KONKURS LITERACKI
KLASY I-III
ROBERT STEFANIAK , opiekun : AGNIESZKA HERMAN
KLASY IV-VIII
LENA CURZYTEK, opiekun : ANNA NAKONIECZNA
ANTONINA KWIATKOWSKA, opiekun : ANNA NAKONIECZNA

KONKURS PLASTYCZNY
KLASY I-III SAMANTA KARPIŃSKA , opiekun : AGNIESZKA HERMAN
KLASY IV-VIII KONSTANCJA SOBOLEWSKA , opiekun : ANNA NAKONIECZNA

W dniu 16 czerwca 2023 odbędzie się uroczysta gala na Zamku Piastów Śląskich rozdania dyplomów i wręczenia nagród laureatom. Wielka brawa dla wszystkich naszych uczestników konkursu . Cieszymy się, że w szkole mamy tak wielu młodych artystów!